Windows 2012 R2 Adc’in Kurulumu

By | 27 Aralık 2018

Windows 2012 R2 Adc’in Kurulumu

  • Mevcut Sanallaştırma yazılımında Windows 2012 R2 Adc sanal makinası create edilir ve default bir kurulum yapılır.
  • Windows 2012R2 Adc makinası Tcp İp ayarlarında manual olarak bir ip adresi ve verilir ve Dns olarak Dc makinanın ip adresi ve mevcut yapıda Adc makinanın ip adresi yazılır.Domain’e join edilir.
  • Windows 2012R2 Adc makinasında Server manager- Add roles and Features Kısmında

a)Roles based kısmında- Server roles kısmında Active Directory Domain Services secilir ve Next tuşuna basılarak add features secilir ve devam edilir,ve en son close butonu aktif olduktan sonra close basılır.

b)Server Manager-Dashboard’da Manage ikonun yanında Sarı ünlem işaretinin oldugu yere basılır ve Post-Deployment Configuraton kısmında Promote this server to a domain controller secilir ve kuruluma devam edilir.

c)Add a domain controller to an existing domain secilir ve Domain controller option kısmında Restore Mode Şifresi yazılır ( Bu şifre önemlidir!)next butonuna basılarak devam edilir.

d)Additional Option Kısmında Replicate from kısmında Any Domain alt kısmında Domain adımız secilir ve netx butonuna basılarak devam edilir,Prerequisities Check kısmında İnstall butonuna basılır kurulum tamamlanması beklenir ve Sunucu restart edilir.

e)Windows2012R2Adc makinası tcp ip settinglerinde Dns sunucusu olarak ilk ip kendi ip’si yazılır ve ikinci ip DC ip’si yazılır.

Bir cevap yazın