SQL2014 Kurulumu

By | 27 Aralık 2018
  • Sanallaştırma Platformunda Windows 2012R2 Standart Default kurulum yapılmıştır
  • Makina Domain’e join edilmiştir.
  • Sql Kurulumu başlamadan önce Windows 2012R2 Standart’da Server- Features Kısmında Net Framework 3.5 Features kurulumu yapılarak SQL 2014 Kurulumu başlatılır.
  • Sql 2014 Cd’si çalıştırılır ve New Sql Server stand-alone installation or add features to an existing installation seçilir.

a)Sql 2014 Cd’si Microsoft Open Licensing sitesinden indirildiginden otomatik olarak Cd’key içinde yazmaktadır ve Open Licensing kısmında üründe Anahtarı yoktur.Next tuşuna basılarak kurulum başlatılmıştır,License Term kısmında I accept the license term seçilir ve next tuşuna basılara devam edilir.

  1. b) SQL Server Setup support files kurulumu sırasında bir problemle karşılaşılmaması için bazı kontroller yapılır. Eğer bir problem varsa ekranda gösterilir. Eğer bir problem yoksa direkt bir sonraki adıma ilerlenir.İnstall Rules Kısmında sadece Firewall ile ilgili bir uyarı verir.next tuşuna basılır ve kuruluma devam edilir.

c)Setup Role Kısmında – Sql Server Feature İnstallation  Secilir ve Next tuşuna basılır,Feature Selection Kısmında Database Engine Services seçili ve Management Tools seçili ve kuruluma next tuşuna basılarak devam edilir.

d)Instance Configuration Kısmında Default İnstance seçilir ve devam edilir,Server Configuration kısmında herhangi bir işlem yapılmadan devam edilir.

e)Database Engine Configuration Kısmında Windows Authentication Mode secildi Alt kısmında Domain Adı ve Administrator şifresi yazıldı ( KVI\Administrator) Bu kısımıda üst sekmeden data’lar D Disk’de olacagından path’ler D olacak şekilde degiştirilmiştir.Next tuşuna basılarak devam edilmiştir.

f)Bu işlemlerden sonra Complete kısmında herşey dogru kurulmuşsa herşey yeşil ikon’la gösterilmektedir.

SQL Server 2014 Management Studio programı açılır ve Auhentication Kısmında (Windows Auhentication) seçilir ve connect butonuna basılır.

Category: SQL

Bir cevap yazın