Arc Server Udp v.6.5 Update 4 Kurulumu ve Configurasyonu

By | 4 Aralık 2018

Arc Server Udp v.6.5 Update 4 Kurulumu ve Configurasyonu
– https://www.arcserve.com/arcserve-software-download-instructions/ Bu adresden Arcserve UDP v6.5 Update 4 linkine tiklanir.
– ASDownloader.exe dosyasi download edilir ve tiklanir.
– End User License Agreement penceresi cikmaktadir,Accept Butonuna tiklanir.
– Internet control yaptiktan sonra Next butonuna tiklanir.
– Choose Components to Download Penceresi karsimizda neleri download edecegimizle ilgili 3 seçenegimiz var.
– Arcserver Unified Data Protection,Arcserver Backup,Arcserve High Availability.(Arc Server Udp sectim ve Next butonuna tikladim.)Download basladi.(4Gb dosya)
– Dosya Download edildikten sonra otomatik olarak kuruluma baslar,bu iptal edip,kurulacak dosyalari kopyaladiktan sonra tekrar baslatin.
– ArcServ kurulacak makinanın Domain’e join olması gerekmektedir.
– ArcServ kurulacak makinanin Dil ve regional settingleri default olarak Ingilizce olmasi gerekmektedir ve Netframework 3.5 ve Nfs Client Nfs featurelarin kurulumu ve Makinanin Firewall’in kapatilmasi ve User Account Control kapali olmasi gerekmektedir.
– Klasorun içindeki,Setup dosyasi calistirilir ve Unified Data protection Installation Wizard penceresi çikmaktadir ve Accept butonuna tiklanir.
– Express Installation ve Advanced Installation seçenekleri vardir,Express Installation seçilir ve Next tusuna basilir.
– Account Configuration ve Alt kisimda Username ve Password kisimlari bulunmaktadir,Burada Domain Admin accountuna hasip bir user’la yada Domain administrator accountunun sifre bilgileri yazilir.
– Install butonuna tiklanir.
– Express Installation Pencerisinde kurulum baslamistir.Alt kisimda kurulum bittikten sonra Launch Arcserve UDP Console when installation is complete butonu check’lidir.
– İnternet Explorer yada Firefoxda address kısmına https://localhost:8015 yazılır ve username ve password bilgileri yazılarak ArservUdp’ye console login olunur.
– Configuration Wizard Penceresinde Plan Name ve Type of Nodes to Project kısımları bulunmakta, Plan name kısmında Storage Type of Nodes to Project kısmında Backup Agent-Based Windows secilir ve Next Butonuna tıklanır.
– Hostname,Username,Password ve Description kısımları bulunmakta,gerekli bilgiler yazılır ve Add List butonuna tıklanır,yazmış oldugumuz bilgileri dogrultusunda sag kısımdaki kısma makinanın ip’si yazar ve next butonuna tıklanır.
– Destination,Recovery Point Server ve Data Store,kısımları bulunmaktadır…Kurulum yaptıgımız sunucuda Disk alanı var ise; Destination kısmı deafult olarak Data Store on Rps olarak bırakılır,yok ise Network share yada On protect Node secenekleri bulunmaktadır,yapınıza göre seçilebilir.
– Data Store’nın sag kısımda create butonuna tıklanır. Data Store Name Adı : …. yazılır.
– Data Store Folder sag kısımda Browse tusuna basılarak secilir.
– Data Destination sol kısımda,sag kısımda E:\STORAGE\Data Destination Bu pathlerin olması şart.
– Index Destination sol kısımda sag kısımda E:\STORAGE\Index Destination Bu pathlerin olması şart.
– Hash Destination sol kısımda,sag kısımda E:\STORAGE\Hash Destination Bu pathlerin olması şart.
– Next butonuna tıklanır ve Data Store Alanı eklenmiş ve kurulum bitmiştir.
– Bu işlemlerden sonra Virtual Makina yada Fiziksel Makina’ya agent kurarak yedekleri alınabilir.

Bir cevap yazın